Skip to main content
Tel: 0212 699 84 80 - Yeşilkent Mah. Ozanlar cad. No:12/A Avcılar İstanbul TÜRKİYE

IPS/LCD/OLED/QLED Monitör Tamiri

Samsung, LG, ASUS, HP, AOC, Sony, Vestel, Philips Monitör Tamiri

Güney Bilgisayar olarak teknik servisimizde marka bağımsız olarak bütün monitörlerinizin tüm sorun ve problemlerini monitör tamiri yaparak gidere bilmekteyiz.

Güney Bilgisayar teknik servisine onarım için getirdiğiniz LCD/QLED/CRT/OLED monitörleriniz en kısa süre içerisinde bakımları yapılıp ve monitör tamiri edilip siz değerli müşterilerimize teslim edilmektedir.

Arızalı monitörlerinizi teknik servisimize getirdiğinizde, monitör hakkındaki bilgileri ve arızayı siz değerli müşterilerimizden dinliyor ve sisteme kayıt altına alıyoruz. Daha sonra Güney Bilgisayar teknik servisimizde monitörünüzün arıza ve problem tespiti yapılarak siz değerli müşterilerimize geri dönüş sağlanmaktadır. Onay verdiğiniz taktirde monitörünüz en geç iki gün içerisinde (parça bekleme veya test durumları hariç) sizlere teslim edilmektedir.

MONİTÖRLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ:

Hepimiz bilgisayar ekranlarına aşinayız. Saatlerce çalışmak, oyun oynamak veya film izlemek için önlerinde dinlenmeye zaman harcıyoruz. Her türlü bilgisayar sisteminin sonucunu göstermek için bir ekran kullanılır. Mükemmel bir ekran tüm ayrımcılığın yanı sıra hiçbir sorun da müşterinin karşılaşmasını artırmaz. Ekrandaki modern teknolojilerdeki gelişme aslında monitörlerden oluşan ekran gadget’larının yüksek kalitesini artırdı. Şu anda, masaüstü bilgisayar sistemleri, teknik olarak güncel olmayan CRT monitörlerden en güncel ince LCD, LED, QLED veya OLED ekranlara kadar değişen bir dizi ekranla kullanıma hazırdır.

Teknik olarak estetik ekran ünitesi olarak adlandırılan bir bilgisayar monitörü, CPU ile bireyler arasında bir kullanıcı arayüzü olarak işlev gören ekrandaki CPU’dan gelen bilgiyi sunan bir sonuç aracıdır.

Bir kablo, monitörü bilgisayarın ana kartına monte edilmiş bir video adaptörüne veya video kartına bağlar. CPU (Merkezi İşlem Birimi), video adaptörüne sadece ekranda neyin gösterileceğini söyleyen yön gönderir. Video klip adaptörü, talimatları ekrana göndermenin yanı sıra karşılık gelen sinyaller koleksiyonuna dönüştürür.


Monitör, fotoğrafı sinyallerin toplanmasından ekranda oluşturan bir kablolama içerir. Bir monitörün performansını ölçen önemli özellikler parlaklık, kontrast oranı, çözünürlük, nokta aralığı, reaksiyon süresi ve güç tüketimidir. Ekranlarda ortaya çıkan genel sorun ölü pikseller, bulanık ekran, fosfor yanığı vb.


İşi hızlı bir şekilde bitirebilmemiz için zaten en önde gelen Monitor markalarının önemli bir stokuna sahibiz. Bazen, değiştirilmesi gereken Monitör değil, inverter kartı veya video kablosu gibi daha ucuz bir bileşendir. Tam Monitör sorununuzu en uygun maliyetli ve en kaliteli hizmeti sunacağız. İstanbul’da iseniz ve ekranınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, yapılacak ilk şey bizi arayın.

Aşağıdaki teknik servis formunu doldurarak bizimle hangi sorun/hizmetimiz ile ilgili iletişime geçtiğinizi bildirebilirsiniz. Size en kısa zamanda geri dönüş yapılacaktır. 

Ortak terimler


Mürekkep püskürtmeli yazıcı
Bir mürekkep püskürtmeli yazıcı, sayfada görüntü oluşturmak için çok ince mürekkep mürekkepleri kullanır. Inkjet yazıcılar her renk için farklı bir kartuşa sahiptir ve tüm renkleri elde etmek için bunları farklı miktarlarda karıştırır.

Yazıcı kartuşu
Bir kartuş inkjet yazıcının içine girer ve bir süngerle doldurulur. 

Lazer yazıcı
bir lazer yazıcı, görüntü oluşturmak için mürekkep yerine toner kullanır. Lazer yazıcıların satın alınması daha pahalıdır, ancak toner mürekkepten çok daha düşük maliyetlidir ve çok daha hızlı yazdırabilir

Toner

Yazıcı toner küçük parçacıklardan oluşur. Bir lazer yazıcı yazdırdığında, bu parçacıkları kağıda yapıştırmak için elektriksel olarak şarj eder.

Copyright © 2005 - 2019 Güney Bilgisayar Teknik Servisi. Designed by Ercan ATAY
Yeşilkent Mah. Ozanlar cad. No:12/A Avcılar İstanbul TÜRKİYE AVCILAR Tel: 0212 699 84 80 - 699 16 63